OGŁOSZENIA PARAFIALNE ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO WIZYTACJA PARAFII 19.05.2024 r.

 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jednocześnie odbywa się wyjątkowe wydarzenie w naszej parafii, Wizytacja kanoniczna przez ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika. 
  1. O. 9.00 ks. Arcybiskup na Mszy św. spotka się z Parafianami,  Legionem Maryi i Kołami Żywego Różańca. 
  2. O 10.00 spotkanie z Radą Parafialną. 
  3. O 10.30 Ks. Arcybiskup spotka się z dziećmi z naszej parafii, także z dziećmi które przeżywają I Komunię świętą i Rocznicę. Będzie to czas zakończenia białego tygodnia i rocznica I Komunii św. Prosimy, aby dzieci przyszły w strojach komunijnych. 
  4. O 12.00 Ks. Arcybiskup odprawi Mszę św. i wygłosi Słowo Boże do naszych Parafian. Po liturgii spotka się ze wspólnotami w kościele. 
 2. Zapraszamy na nabożeństwa Majowe, codziennie o godz. 17.30. Prosimy rodziców i dziadków, aby uczyli dzieci i wnuki więzi z Matką Bożą. 
 3. Wczoraj odbyła się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Wąwolnicy, aby zawierzyć siebie i swoją rodzinę MB Kębelskiej.  
 4. Dziewczynki które w tym roku przyjęły I Komunię św. zapraszamy do sypania kwiatów, a chłopców do służenia przy ołtarzu, jako ministranci. 
 5. 23.05. Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wspierajmy modlitwą kapłanów i prośmy o nowe powołania.  
 6. 26.05. Niedziela Najświętszej Trójcy 
 7. 30.05. Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie o 9.30 wyruszy z naszego kościoła procesja do Archikatedry na Mszę św. o godz. 10.00 i procesję ulicami miasta. W naszej parafii Msze św. w porządku niedzielnym. Na procesję do Archikatedry zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatów. Dzieci zapraszamy także na oktawę Bożego Ciała do naszego kościoła w dn.31.05.-06.06. na g. 17.30.  
 8. 15.06. Legion Maryi organizuje jednodniową pielgrzymkę do Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej. Szczegóły w gablocie przed kościołem. 
 9. W najbliższą sobotę Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Lublina serdecznie zapraszają dziewczęta zainteresowane duchowością karmelitańska na dzień skupienia. Szczegóły na plakacie lub ulotkach.
 10. W przyszłą niedzielę Caritas Archidiecezji Lubelskiej wraz z Siostrą Zygmuntą Kaszubą, misjonarką z Afryki, inicjatorką budowy szkoły w Burundi, podzielą się świadectwem pracy na rzecz edukacji i rozwoju społeczności lokalnej. Zachęcamy także do wsparcia akcji charytatywnej Caritas, podczas której siostra Zygmunta będzie zbierać środki na dożywianie dzieci w Burundi – jednym z najbiedniejszych państw na świecie.
 11. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła naszym parafianom z ul. Żytnia, Placowa, Mieszczańska, Przymieszczańska. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam parafian z ul. Wrońska 1B.
A.M.D.G